Едукативна радионица из области екологије

Ученици I1 одељења наше школе су у четвртак 26.окробра заједно са професоркама задуженим за Пројекат Обогаћеног једносменског рада присуствовали едукативној радионици из области екологије у Народној библиотеци „ Његош“. Наиме, у оквиру пројекта Green E. Th. I.Cs у библиотеци су организоване радионице из области екологије за ученике свих школа. Еколошке радионице су део активности пројекта које се организују у циљу стварања научне базе података о еколошким проблемима на локалном нивоу. Радионицу којој су присуствовали наши ученици водила је мср Наталија Батоћанин са Географског факултета Универзитета у Београду. Она је присутнима говорила о минералима и стенама, њиховој грађи и значају као и о њиховој примени код нас и у свету. Ученици су показали велико интересовање а и добро знање о минералима и стенама и могли су да виде одличну збирку различитих стена и минерала. Овај пројекат реализује Народна библиотека „Његош“ уз суфинансирање Европске уније кроз програм Креативна европа као и уз суфинансирање Министарства културе.

Едукативна радионица из области екологије