Реални сусрети

У оквиру програма Каријерног вођења наше школе одржана је радионица “Реални сусрети”. Овог пута приближили смо занимање правника и адвоката нашим матурантима у жељи да им помогнемо при одабиру будућег занимања.
На овој радионици имали смо две гошће, Кристину Ђурђановић, мастер правника и адвокатског приправника, и Смиљану Стојановић-Тасић, адвоката.
Са њима смо разговарали о томе који пут треба проћи да бисмо постали адвокати, од пријемног испита, студија, дипломирања до приправничког стажа и даљег бављења овим позивом. Чули смо и како изгледа један просечан радни дан, са каквим случајевима се најчешће сусрећу и шта је оно што им је најдраже у њиховом послу, али и које су то негативне стране бављења овим послом.
Такође, указале су нам и на широк избор потенцијалних радних места за дипломиране правнике, што је нашим средњошколцима оставило додатни простор за размишљање о овом занимању.

Реални сусрети