Упис 2022/23

У школској 2022/23. Књажевачка гимназија уписује два одељења првог разреда и то два одељења општег смера, од чега ће једно одељење бити прилагођено ученицима који се активно баве спортом. Максималан број ученика по одељењу је 30. Прaво на конкурисање за гимназију имају сви ученици који из основне школе, на основу успеха и резултата завршног испита, имају више од 50 поена.

Минималан број бодова за упис у Књажевачку гимназију је променљив и зависи од општег успеха на нивоу генерације, тако да се ту не може стриктно одредити граница. По заступљености предмета и часова сроднији су општи и природно-математички смер. Важно: избор смера вас не ограничава у одабиру факултета.

Након полагања завршног испита и попуњавања листа жеља, распоређеност ученика у средње школе биће објављена на сајту Министарства просвете.

Датум уписа у средњу школу је 14, 15 и 16. јул у школи у коју је ученик распоређен.

Информације о предметима можете видети на сајту школе.

Општи смер 2022-23