Немачки језик

Секција из немачког језика је ваннаставна слободна активност која укључује ученике сва 4 разреда који имају воље да науче нешто ново, да употребе своје знање на другачији начин или осмисле неки пројекат.

До сада се секција бавила припремом дела програма за Дан језика и Дан школе, припремом ученика за различита такмичења из немачког језика, израдом паноа за кабинет језика и учешћем на литерарним конкурсима.

Школске 2018/2019. године су ученици Књажевачке гимназије превели на немачки језик меније локала нашег града. На тај начин су показали своје знање и спремност да ураде нешто за локалну заједницу и туризам Општине Књажевац.

Секцију за немачки језик, чији је циљ учење језика на нешто другачији начин, укључивање креативне сфере и повећање ученичке активности у овој области, оформила је проф. немачког Лидија Милојић.