Дрвеће – наши пријатељи

У четвртак 19. октобра драги гости наше школе били су полазници предшколске групе вртића “Црвенкапа” и њихове васпитачице Јелена Јаначковић и Тамара Петровић, а уоквиру њиховог пројекта “Дрвеће – наши пријатељи”. Деца су посетила час биологије и дружили се са мамом свог друга, професорком Аном Савев, и ученицима И2 одељења. Ученице Дина Ахмети, Нина Јаначковић, Ирина Илић, Ива Сотировић и Сташа Ћирић спремиле су пригодну презентацију која је садржала основне податке о дрвећу, а након тога деца су гледала различите препарате кроз микроскоп, за шта су показали велико интересовање. Такође, њихову пажњу су привукле и препариране животиње које се налазе у кабинету биологије. Дружење је настављено у веселој атмосфери, кроз разговор и послужење, на задовољство и гостију и домаћина и уз договор да нас мали другари, а можда будући гимназијалци, поново посете.

Дрвеће – наши пријатељи