Књажевачка гимназија

основана 1871. године

Svetski dan borbe protiv side

Spread the love

U okviru Jednosmenskog obogaćenog rada, a povodom 1.decembra- Svetskog dana borbe protiv side, juče je u našoj školi, već tradicionalno, održano predavanje na ovu temu, namenjeno našim učenicima, a sa ciljem edukovanja mladih i podizanja svesti o značaju odgovornog ponašanja i prevencije. Tribina se bavila i temom razvijanja tolerancije i razbijanja predrasuda o HIV pozitivnim osobama. Autor iscrpne i krajnje edukativne prezentacije bio je specijalista ginekologije, dr Mladen Timilijić, a prezentaciju su izlagale učenice Emilija Tomić i Teodora i Andrea Timilijić. Gost na predavanju i podrška obeležavanju ovog dana bila je Violeta Milosavljević, ispred Crvenog krsta Knjaževac.

Svetski dan borbe protiv side

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top