Конкурс са Кином

Институт Конфучије у Београду је поводом обележавања кинеске Нове године позвао све ученике основних и средњих школа у Србији који гаје љубав према кинеској култури и језику да се пријаве на конкурс КИНЕСКА НОВА ГОДИНА. Заинтересовани су могли да пошаљу радове у виду фотографије, есеја, песме или ликовног рада, на српском или кинеском језику.
Видосава Јовановић, ученица 3/3 разреда наше школе, конкурисала је цртежом и фотографијом. Ликовни рад је комбинација колажа и технике цртања црвеним мастилом. Насликани бик симболизује знак предстојеће кинеске године, а цветови брескве којима је окружен представљају романсу, напредак и раст коме тежимо у наредној години. Са леве стране је честитка поводом Нове године, написана на кинеском језику. Овај ликовни рад је освојио треће место у категорији средњошколаца. На тај начин се Књажевачка гимназија, захваљујући својој ученици, још једном нашла у друштву најбољих: одмах иза Шесте београдске и Филолошке гимназије из Београда.

Конкурс са Кином