Европски дневник

Делегација Европске уније у Републици Србији већ дуги низ година организује конкурс такмичарског карактера који носи назив „ Европски дневник“. Циљ је да средњошколци на креативан начин представе битне теме које се тичу односа између Европске уније и Србије. Кроз видее, ликовне радове и блогове на креативан и интересантан начин учесници обрађују различите теме. Пријаве за учећше на овогодињем конкурсу који носи назив „Европа и ја“ затворене су 15.2, а од јуче је отворено гласање за најбоље радове у пет категорија. Ове године нашу школу представља ученица ИИИ разреда Тамара Миленковић. Она се такмичи у категорији блог, а тема на коју је писала јесте „Животна средина и климатске промене“.
„Нагомилавањем, пре свега, неприодних и вештачких услова на Земљи ради побољшања индустрије, природа је еволутивно почела да се прилагођава новинама. Снег усред лета, енормно високе и ниске температуре, топљење леда на Арктику, пресушивање сливова река све је ово наша нова стварност. Једна наша народна пословица може лепо да опише тренутно стање климе : „Налудо киша налудо суша. Наша незамислива будућност постала је наша нова стварност.“ Ово је део Тамариног текста за који се може гласати на сајту Европског дневника преко линка: https://www.evropskidnevnik.rs/blog-kategorija/

Европски дневник