ЧАРОБНЕ ПОЛИЦЕ БИБИ СЛИКОВЧИЦЕ

Манифестација дечјег стваралаштва ”Чаробне полице Биби Сликовчице”, коју организује Народна библиотека ”Његош” из Књажевца, већ неколико година открива и афирмише таленте из нашег града у разичитим областима. Најбољи радови своје место нађу у зборнику најбољих радова и тако постану трајно сведочанство младих уметника. Неки наставе да развијају свој таленат, док другима то остане само лепа успомена из школских дана.И ученици Књажевачке гимназије радо учествују у овој цењеној и признатој манифестацији, освајајући признања и похвале, уз стручне савете како би своју уметничку црту још више истакли. За ову годину покупили смо баш доста награда. Ево имена награђених ученица:У категорији ВИЗУАЛНА ПОЕЗИЈА све ученице освојиле су посебну награду за најбољу визуелну песму. То су: Милица Недељковић, 4-2, Марта Ђорђевић, 4-2, Сара Андрејић, 4-2, Андреа Митић, 4-2, као и Лара Милутиновић, 4-2.Прву награду за ФОТОГРАФИЈУ добила је Катарина Маринковић, 3-1.Признање названо БИБИНА РЕДАКЦИЈА добиле су: Сара Стојановић, 4-2 (БИБИНА ЧАРОБНА ПОЛИЦА, за вишегодишње учешће), Теодора Тимилијић, 1-1, Емилија Тошић, 1-1, Миља Стојановић, 1-2, као и Искра Ђорђевић, 1-1.Посебну награду у категорији ЛИКОВНИ АТЕЉЕ добила је Емилија Томић, 1-1.Честитамо награђеним ученицама, уз посебну радост што је међу њима готово половина првака. То је знак да ће драга Биби Сликовчица и наредних година пунити своје (али и наше) полице новим радовима.

ЧАРОБНЕ ПОЛИЦЕ БИБИ СЛИКОВЧИЦЕ