У ЊЕГОВОМ ВЕКУ – СТО ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ДОБРИЦЕ ЋОСИЋА

На данашњи датум 1921. године родио се Добрица Ћосић.Стота годишњица од рођења Добрице Ћосића свакако је велики културни догађај и значајан јубилеј. Њему се прикључила и Књажевачка гимназија, чији су ученици, уз помоћ својих професора, припремили плакате о животу овог великог писца.Под називом ”У његовом веку”, плакати су представљени у школској библиотеци, а о животу и раду Добрице Ћосића говорио је Бојан Ристић, професор српског језика и књижевности. Иначе, плакати су урађени у оквиру обогаћеног једносменског рада, уз сарадњу са професорком Аном Савев, а радиле су их ученице одељења 1-1 Емилија Томић, Емилија Тошић и Теодора Тимилијић.Огромна књижевна, али и друштвена заоставштина Добрице Ћосића, његови ставови и цитати, инспирисаће и наредне генерације да читају његова дела, проучавају и уоче заблуде којих је и сам био свестан, али и да извлаче поуке из њих.

У ЊЕГОВОМ ВЕКУ – СТО ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ДОБРИЦЕ ЋОСИЋА