Светски дан вода

Још један обележен датум у нашој школи!
Светски дан вода обележава се 22. марта, уз истицање значаја који има ”течност која живот значи”, али и подизања свести у вези са глобалном кризом са водом. У оквиру обогаћеног једносменског рада, овај датум обележен је и у Књажевачкој гимназији адекватним предавањем.
Ученици првог разреда припремили су презентације на тему вода Књажевца, које су анализирали са аспеката различитих природних наука: биологије, географије и хемије. Споменули су и биљни и животињски свет који обитава у Тимоку, као и значај заштите животне средине и пијаће воде. Ученицима су у припреми материјала подршку пружили професорка биологије Ана Савев, професорке хемије Радмила Милосављевић и Далиборка Минић, као и профеосор географије Југослав Динић.

Светски дан вода