Књажевачка гимназија

основана 1871. године

Svetski dan mentalnog zdravlja i Svetski dan zdrave hrane

Spread the love

U petak, 15.oktobra, u našoj školi su obeležena dva izuzetno bitna datuma- Svetski dan mentalnog zdravlja (10.oktobar) i Svetski dan zdrave hrane (16.oktobar) i to u okviru projekta “Obogaćeni jednosmenski rad”. Učenici i zaposleni su prisustvovali tribini pod nazivom “Zdrava hrana i mentalno zdravlje”. Za realizaciju su bile zadužene učenice koje su deo navedenog projekta, a pomogle su im profesorka biologije Ana Savev i profesorka psihologije Mirjana Pejčić Zbiljić. Na ovaj način svi prisutni su se dodatno edukovali o prevenciji mentalnog zdravlja i značaju zdrave hrane za celokupno zdravlje.

Svetski dan mentalnog zdravlja i Svetski dan zdrave hrane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top