Књажевачка гимназија

основана 1871. године

Svetski dan klimatskih promena

Spread the love

Svetski dan klimatskih promena obeležava se 4.novembra, kada se, u cilju podizanja svesti o velikom značaju ovog globalnog problema organizuju svuda u svetu razna predavanja, radionice i druge aktivnosti koje su ove godine ograničenog karaktera usled pandemije kovid 19.U našoj školi, u okviru projekta Obogaćeni jednosmenski rad, učenice trećeg razreda Djurdjina Milivojević i Katarina Marinković, uz pomoć učenika koji su učesnici navedenog projekta, pripremile su prezentaciju o klimatskim promenama, značaju i negativnim posledicama koje one izazivaju. Prisutni učenici i profesori su na zanimljiv način, kroz kviz i asocijaciju, proverili šta znaju o klimatskim promenama, efektu staklene bašte, globalnom zagrevaju i ozonskim rupama i dopunili svoje znanje o ovom značajnom globalnom problemu. Podršku učenicima dali su profesori zaduženi za ovaj projekat: Ana Savev, Mirjana Pejčić Zbiljić i Miljan Jeremić, kao i profesor geografije, Jugoslav Dinić, sa kojim je na ovaj način ostvarena medjupredmetna saradnja.

Svetski dan klimatskih promena

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top