Светски дан борбе против сиде

Светски дан борбе против сиде обележава се 1. децембра од 1988. године и тај дан је прилика да људи широм света искажу подршку људима који живе са ХИВ-ом (АИДС-ом) или да се сете оних који су од ове болести преминули. Епидемиолози упозоравају да је број оних који носе овај вирус ове године за 35% већи него прошле године.
У понедељак, 2. децембра, и у нашој школи је обележен овај дан. Ученице 3/1 разреда: Невена Ристић, Милица Вељковић и Миња Денковић су у просторијама Гим-театра окупљеним ученицима и професорима одржале предавање на ову тему, а све са циљем едукације и подизања свести код младих о томе шта је сида, како се преноси и како се заштитити. Након предавања, професорка биологије Ана Савев је са ученицима и професорима урадила занимљиву радионицу о најбитнијим чињеницама везаним за ову, али и за друге полно преносиве болести. Предавању је присуствовала и Виолета Милосављевић, сарадник Црвеног крста Књажевац.

Светски дан борбе против сиде