Посета Равни

Посета РавниЗавичајни музеј из Књажевца, који је ове године добио признање као најбољи музеј у Србији, угостио је у четвртак 19. маја ове године књажевачке средњошколце. Посета је уприличена у Архео-етно парку у Равни.Књажевачку гимназију представљало је петнаестак ученика из оба одељења првог разреда. Музејски стручњаци спровели су ученике кроз простор Архео-етно парка, показали старе куће и трагове некадашњег начина живота. Потом су посетили изложбу радова претходних полазника Летње школе традиционалних заната, а позвани су и да се прикључе овогодишњој школи, која је предвиђена за вреле леттње дане. Оваква школица представља идеални летњи одмор, уз смештај у Равни, оброке и дружење. Осим тога, моћи ће да науче понешто о археологији, конзервацији, док је најзначајнији занат коме се могу научити грнчарство.Некада веома цењени грнчарски занат, данас је само део фолклорне традиције. Ипак, како сваки занат злата вреди, радо препоручујемо гимназијалцима Летњу школу у Равни.

Посета Равни