Међународни дан планете Земље

Сваке године 22.априла у целом свету обележава се Међународни дан планете Земље, а све у циљу скретања пажње грађанима на значај очувања природе и спречавања негативних последица по животну средину. Мото овогодишњег Дана планете је „ Акција климе“ са нагласком на климатске промене. У нашој школи је, сходно, тренутној епидемиолошкој ситуацији , обележен овај јако значајан дан. У оквиру Пројекта Обогаћен једносменски рад“ , ученици су заједничким радом направили пано посвећен планети Земљи и истакли важност очувања животне средине и изабрали више пригодних мисли важних личности из различитих сфера живота на тему значаја очувања планете. Све то се може видети у кутку овог Пројекта у школи. Поред тога, у току је прикупљање ђачких фотографија и радова на ову тему и прављење презентације, након чега ће све бити изложено у холу школе и на сајту Пројекта. Подршку ученицима пружили су професори задужени за овај Пројекат.

Међународни дан планете Земље