Информатичари на Републичком такмичењу РАФ

Ученици Књажевачке гимназије су и ове године успешно учествовали на такмичењу из информатике под називом РАФ Челнџ. У великом броју пристиглих радова из целе Србије, радови наших ученика су се издвојили. У првој категорији, са темом “Вештачка интелигенција”, пет ученица првог разреда изборило је пласман на Републичко такмичење: Милица С. Петровић, ЕмилијаТомић, Ања Милосевић, Софија Милошевић и Анђелина Божић. У другој категорији, где су се правили програми за вештачку интелигенцију, двојица наших ученика се пласирало на Републичко такмичење, а то су Александар Вељковић из првог и Милан Шабаз из другог разреда. Ментор наших ученика је професор информатике Миљан Јеремић. Такмичење се и ове године одржава онлине, у суботу 19. марта.

Информатичари на Републичком такмичењу РАФ