Европски дан паркова

Поводом Европског дана паркова, а кроз пројекат Обогаћеног једносменског рада, у нашој школи су одржана два предавања: једно о Националном парку Ђердап, а једно о Старој планини, са циљем да се ученицима приближе лепоте и значај очувања Националних паркова и природних станишта у нашој околини.
Ученице ИИИ1 одељења, Катарина Маринковић и Валентина Цветковић, представиле су присутним ученицима и професорима Национални парк Ђердап, његов географски положај и историју, као и изузетно богату флору и фауну.
Уценици ИИ3 одељења, Мијат Богојевић и Давид Милкић су ученицима и присутним професорима говорили о Старој планини, њеном положају, свим географским одликама и ендемским врстама флоре и фауне које су на овој планини присутне у великом броју. Поред професора који су задужени за овај пројекат, ученицима је велику подршку при изради презентација дао и професор географије Југослав Динић.

Европски дан паркова