Савиндан, 27. јануар

Савиндан, 27. јануар, и у Књажевачкој гимназији, која је ове године била и градски колачар, обележен је адекватним активностима. У Цркви Св. Ђорђа ученици и радници школе присуствовали су светосавској литургији и обредном сечењу колача. На градском нивоу, колач је од Гимназије преузела ОМШ “Предраг Милошевић” која ће идуће године бити домаћин и организатор светосавских свечаности, а у оквиру школе овогодишњи колачар била је Сузана Никодијевић, којој је колач уступила проф. биологије Ана Савев, а која је исти, за наредну годину, предала професору физичке културе Милану Николићу. Свечана академија “Похвалу достојну принети”, која, кроз драматизацију, прати и осликава животни пут Св. Саве, а чији су организатори и реализатори ученици и професори наше школе, одржана је истог дана у Регионалном центру за стручно усавршавање. Поред грађана, родитеља, ученика и запослених у нашој школи, част својим присуством на свечаности указали су нам и председник општине Милан Ђокић, народни посланик Бранислав Јосифовић, старешина цркве Захарије Митић и свештеници. Светосавски бал је, први пут ове године, на одушевљење присутних, отворен плесом и градским играма матураната наше школе. Поводом обележавања Дана Св. Саве изашао је и нови број школског часописа “Погледи”, чиме је заокружено светосавље у нашој школи.

Савиндан, 27. јануар