Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

У суботу, 25. фебруара у нашој школи одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе. Књажевачку гимназију представљало је седморо ученика: Арсеније Петровић 1-2, Емилија Тошић, Емилија Томић, Ања Милошевић, Софија Милошевић (све 2-1), Миља Стојановић,2-2, као и Сандра Лазаревић, 4-2.

Највише успеха имали су ученици другог разреда. Пласман на окружни ниво такмичења избориле су: Миља Стојановић, Софија Милошевић, Емилија Томић и Емилија Тошић. Ученике су за такмичење припремили професори српског језика и књижевности Катарина Ђурић и Бојан Ристић.

Окружно такмичење одржаће се 01. априла ове године, а домаћин ће бити наша школа. Трудићемо се да будемо добри домаћини, а до тада ће наше такмичарке вредно радити на познавању граматике, правописа и језичке културе, како би достојно репрезентовале Књажевачку гимназију.

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе