ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА БУДУЋЕ УЧЕНИКЕ ПРВОГ РАЗРЕДА КЊАЖЕВАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Упис у први разред наше школе обављаће се 3. и 4. јула, од 8 до 15 часова, у холу школе. Ранг листе и информације о распореду у средње школе ученицима ће бити доступне у недељу, 2. јула. Документа потребна за упис су сведочанства од 5. до 8. разреда и диплома о стеченом основном образовању. Извод из матичне књиге рођених, као и пријаву за упис, уколико ученик нема код себе, обезбедиће школа. Такође, приликом уписа ученици ће добити списак уџбеника за први разред. На упису се ученици и прелиминарно изјашњавају за два од четири понуђена изборна предмета:
1.Језик, медији и култура
2.Примењене науке
3.Здравље и спорт
4.Појединац, група, друштво
Први предмет намењен је онима које занима принцип функционисања медија, јавног наступа, умеће комуникације.
Примењене науке су за љубитеље природних наука, сазнања и експеримената из ове области, а Здравље и спорт се баве темама здравог живота и важности спорта и физичких активности. За предмет Појединац, група, друштво треба да се определе ученици које интересују друштвене науке и теме односа и места човека у друштву и свету.
Драги будући прваци, добро нам дошли!
Ваша Књажевачка гимназија

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА БУДУЋЕ УЧЕНИКЕ ПРВОГ РАЗРЕДА КЊАЖЕВАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ