Млади у покрету

Наша школа је данас била домаћин презентација које су реализовали представници Зимановог пројекта у сарадњи са Зајечарском иницијативом и Националном задужбином за демократију. Представници Ученичког парламента имали су прилику да прате два предавања- “Млади у покрету” и “Школски избори”, а које је држала Драгана Гогев испред Зајечарске иницијативе. Овакви програми омогућавају ученицима да стекну већа знања из области демократије, активизма, људских права, али и да се, путем пројеката, ангажују у својој школи и заједници. Књажевачка гимназија је једна од првих школа у региону којима је представљен наведени програм, али који члановима нашег Парламента није непознаница јер су већ били учесници у Зимановим пројектима. Презентацији су присуствовали и ученици Техничке школе и њихова професорка Наташа Аранђеловић. Координатор гимназијског Парламента је професорка Каролина Митић.

Млади у покрету