Изванредни резултати књажевачких гимназијалки у Тршићу!

На Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе, које је протеклог викенда одржано у Вуковом Тршићу, ученице Књажевачке гимназије постигле су изузетан резултат.

Емилија Тошић, 2-1, освојила је друго место, што је до сада најбољи резултат ученика из наше општине на овом рангу такмичења. Са 19 поена од могућих 20, показала је изузетно знање, разумевање и примену српског језика, правописа, лексике, односно целокупне језичке културе.

Школу је веома успешно представила и Софија Милошевић, 2-1. Иако је њој овога пута награда измакла, изборен је пласман при самом врху.

Ученице je на такмичење водио и за такмичење припремao професор српског језика и њихов одељењски старешина Бојан Ристић, уз подршку професорке Катарине Ђурић.

Честитамо деци на овом изванредном успеху, уз подсећање да су Емилија и Софија у овој школској години учествовале на по три републичка такмичења, из различитих предмета. Како то често бива, највећи резултат постигнут је на последњем кораку.

Изванредни резултати књажевачких гимназијалки у Тршићу!