Дебатни турнир

У суботу 16.9. у Неготинској гимназији одржан је дебатни турнир. Нашу школу су представљали матуранти: Ленка Денић, Ђурђина Милосављевић, Ања Пешић и Марко Ракић.
У турниру су учествовале још и Гимназија “Светозар Марковић” из Јагодине, Техничка школа из Неготина и Неготинска гимназија , сви са по две екипе. Ленка и Ђурђина су се пласирале у финале.
Теме су биле да ли радикални феминизам побољшава или погоршава положај жена, треба ли забранити пушење у свим јавним местима или не, треба ли увести школске униформе. Судије су биле ученици Треће гимназије, а покровитељ Зајечарска иницијатива, у оквиру Зимановог пројекта “Млади у покрету”. Ментор наших ученика била је професорка филозофије Наташа Петковић.

Дебатни турнир