Екскурзија у Будимпешти

Матуранти наше школе су од 10. до 12. октобра били на тродневној ђачкој екскурзији у Будимпешти. Циљ путовања био је обилазак знаменитости тог града: Трга хероја, Амбасаде Србије, Градског парка, Цитаделе, Рибарске куле, Будимског двора, Улице Ваци, бројних мостова, катедрала, замкова… Ученици су имали прилике да уживају и у вечерњој пловидби Дунавом. У повратку су посетили и град Сент Андреју, у коме су обишли, између осталог, и тековине српске културе: споменик Вуку Караџићу, кућу Јакова Игњатовића, Пожаревачку цркву… Екскурзија је била едукативног, културолошког, али и забавног карактера и оставља много лепих утисака. Матуранти су путовали у пратњи директора школе Жарка Цветковића и својих професора: Мирјане Пејчић Збиљић, Ане Савев и Милана Николића.

Слика може припадати 14 особа, људи стоје, људи ходају, напољу и споменик
Екскурзија у Будимпешти