Дан школе

Датум 10. мај обележава се као дан Књажевачке гимназије. Тим поводом ученици и професори школе сваке године својим суграђанима дарују извесни културни, уметнички, забавни програм. Ове године припремљен је програм колажног типа “Дајем ти версе и ноте”, у коме се рецитовало и певало на српском језику и на страним језицима, у коме се свирало и плесало. Овај поетски приказ се свакако допао љубитељима пријатне мелодије, лепе писане речи и онима који воле да на крилима уметности различитих култура и народа пропутују светом. Такође, у оквиру свечане академије додељене су награде ученицима са најбољим постигнућима на такмичењима, али и јубиларне награде запосленима. Ове године су то професор физичког и здравственог васпитања Милан Николић, за десет година, и професор информатике и рачунарства Миљан Јеремић, за 20 година рада.
Овогодишњи програм поводом Дана школе потписују: професорка енглеског језика Маја Ђорђевић, професорка немачког језика Лидија Милојић и професорка музичке културе Јулијана Милосављевић.

Дан школе