Свети Сава 2021

Свим ученицима и запосленима у Књажевачкој гимназији честитамо школску славу – Светог Саву.

Драга децо и наставници, проведите данашњи дан у здрављу, миру и радости, уз спомен на првог српског просветитеља. Можете да погледате запис о томе како се Дан Светога Саве у нашој школи обележавао у претходних неколико година, као и да послушате анкету о томе шта за ученике, али и за професоре представља овај празник, као и шта би Свети Сава говорио и радио да је наш савременик. Анкету је припремила Милица Николић, 3/3, док су наратори у причи о Светоме Сави Лена Веселиновић, 3/1 и Анастасија Стамненковић, 4/2. Њима су у раду помагали професори српског језика и професори информатике.

Верујемо да ће наредни Дан Светог Саве, када ће Књажевачка гимназија бити домаћин на нивоу општине, бити обележен уз окупљање свих ученика и уз Светосавску академију и бал.

Још једанпут, желимо вам срећан Савиндан!

Свети Сава 2021