ШСД Гимназијалац

Школско спортско друштво „Гимназијалац“

Школско спортско друштво „Гимназијалац“ формирано је 1960. год на иницијативу ученика и професора физичког васпитања. Почело се са радом ногометне, рукометне и кошаркашке секције, да би се наредних година формирале: стрељачка, шаховска, одбојкашка, стонотениска, карате, смучарска и планинарска секција.

Најзначајније резултате постигли су:

• Кошаркашка секција која је 1973. год. освојила друго место на Републичким играма омладине Србије и женска стрељачка секција која је исте године на такмичењу ваздушном пушком за „златну значку“ листа Фронта освојила друго место у Југославији.
• Смучарска секција шестдесетих година имала је првака Србије у алпском скијању, а екипно друго и треће место.
• Женска одбојкашка секција 1975 и 1976 год. на спортским играма омладине Србије у Београду заузела је седмо место. Исте године женска стрељачка секција која је на републичком такмичењу освојила треће место са нормом од 1093 кругова квалификовала се за државно првенство.
• Рукометна женска екипа 1998. год. на републичком такмичењу освојила је четврто место, а на Oлимпијади у Зрењанину 2000. год. освојила је четврто место, а на Олимпијади у Зајечару 2004. год. заузела је шесто место.
• Мушка одбојкашка секција 2002. год. на републичком такмичењу заузела је друго место у Србији.
• По новом закону оспорту променили смо печат, књижице и назив тако да сада гласи:
Школско спортско удржење „ Гимназијалац“ Књажевац
• Школско спортско удружење „Гимназијалац“ има управу и 130 чланова удружења.
• Боја дресова црвена и бела.

Радом секција руководе професор физичког васпитања Милан Николић.