Пословни изазов

постављено: новембар 19, 2018

Регионално такмичење “Пословни изазов” у овој школској години за ученике школа са подручја источне Србије је организовано у среду14новембра 2018. године, у Зајечару у хотелу Србија ТИС.

Пословни изазов је једнодневно такмичење (у трајању од 9.00 до 19.00 h) конципирано тако да окупи 100 средњошколаца из различитих школа који се деле у тимове од по 4-5 ученика. У одређеном временском периоду (неколико сати) тимови ученика осмишљавају бизнис идеју као одговор на “изазов” који им поставља домаћин такмичења. Током рада, сваки тим има лаптоп и приступ интернету. Ученици осмишљавају бизнис план и израђују powerpoint презентацију. Сваки тим има свог бизнис волонтера који је ту да свом тиму помогне саветима, предлозима и искуством.
На крају дана, тимови излазе пред стручни жири и држе презентацију. Три првопласирана тима добијају награде и пласирају се на национално финале.

Ове школске године испред Књажевачке гимназије, под вођством професора Милијана Срејића, учествовали су следећи ученици:

1.      Миленковић Тамара I1

2.      Филиповић Петра I1

3.      Велимировић Вељко I1

4.      Матић Михајло I1

5.      Стојановић Сара I2

6.      Станковић Александар III1

7.      Николић Павле III2

Ученик Станковић Александар је са својим тимом заузео прво место и пласирао се на национално такмичење које ће се одржати 22-23. јануара 2019. године у Београду.