ОБИЛАЗАК ИСТОРИЈСКО-АРХЕОЛОШКИХ ЗНАМЕНИТОСТИ НАШЕГ КРАЈА

У оквиру наставе латинског језика ученици имају прилику да се упознају са занимљивим местима од историјског значаја у својој околини и на тај начин шире своја интересовања и мотивишу се за нова сазнања о археологији и значају изучавања једне цивилизације и културе која се кроз градиво овог предмета изучава. Кроз  посету  и обилазак сталне поставе градског музеја, где се упознају са историјом свога града, ученици су у прилици и да , кроз једнодневни излет , обиђу Архео-етно музеј Равна, археолошко налазиште Тimacum minus, као и Felix Romuliana,  резиденцијални комплекс Гаја Галерија Валерија Максимијана Августа, римског императора, који је владао у време Тетрархије.

На овај начин се спроводи пројектна настава из предмета латински језик и као таква она је деци представљена на један занимљивији и сврсисходнији начин. Наставу води професорка Жаклина Јовановић.

ОБИЛАЗАК ИСТОРИЈСКО-АРХЕОЛОШКИХ ЗНАМЕНИТОСТИ НАШЕГ КРАЈА