Metropolitan talenti

постављено: април 7, 2017

Dragi učenici i profesori,

Ostalo je još dva dana za prijave za takmičenje Metropolitan talenti gde učenici mogu osvojiti četvorogodišnje školovanje na Univerzitetu Metropolitan, kao i nagradno putovanje. Bila bih Vam jako zahvalna ukoliko biste još jednom učenicima lično prosledili informaciju, ali i postavili na sajt ili FB stranu škole.

U pitanju je takmičenje Metropolitan talenti gde se učenicima pruža prilika da iskažu svoju kreativnost u oblastima: informacione tehnologije, menadžment ili dizajn. Kako je za Vas najinteresantniji IT deo i u toj oblasti najbolje poznajete svoje učenike, ovde ću Vam dati više informacija o tom segmentu takmičenja, a svakako na linku možete naći i informacije vezane za druge dve oblasti.

Informacione tehnologije

Zadatak: Izradite aplikaciju napisanu u programskom jeziku po vašem izboru, na neku od zadatih tema (npr. aplikacija koja je društveno korisna, obrazovna ili biznis aplikacija) ili na temu koju vi izaberete. Aplikaciju i programski kod predstavite kroz PowerPoint prezentaciju, a stručni žiri će oceniti inovativnost aplikacije, kao i kvalitet realizacije i tehničkog razumevanja.

Računarske igre

Zadatak: kreirajte video igru po vašem izboru. Možete da koristite alate i programske jezike koji vam najviše odgovaraju, a niste ograničeni ni temom. Imate potpunu slobodu da izaberete kakva će to igra biti, a našem žiriju ćete prezentovati osmišljen scenario i koncept.

Na sledećem linku možete naći više informacija o takmičenju, kao i prijavu za učešće, a to je takođe i link koji bih Vas zamolila da podelite na društvenim mrežama i sa zainteresovanim učenicima.

Hvala!