Књижевна олимпијада

постављено: април 11, 2017

Представници наше општине на Републичком нивоу овогодишњег такмичења из књижевности, Књижевна олимпијада, која ће се одржати 14. маја у Сремским Карловцима, биће ученици Књажевачке гимназије. Након одржаног окружног такмичења у Сокобањи 08. априла 2017. године, пласман на највиши ниво остварили су следећи ученици: Александра Ристић и Мартина Станојевић 2/3 (прва места), Филип Алексић 3/2 (прво место) и Сара Николић 3/1 (треће место). Запажене резултате остварили су и Силвија Савић 4/2, која је освојила прво место на нивоу четвртог разреда, Анђелија Аранђеловић 2/3 – треће место на нивоу другог разреда и Исидора Голубовић 4/2 – треће место на нивоу четвртог разреда. Ученике су припремале професорке српског језика: Катарина Ђурић, Сандра Миљковић и Јелена Ђорђевић.