Дан језика

Прошле недеље је у нашој школи, традиционално, обележен Дан језика. Трудећи се да сваке године програм поводом овог дана буде другачији, овог пута су ученици и професори припремили језички квиз. Надметале су се четири екипе од по четири ученика (по један из сваког разреда), а на месту капитена били су професори природних наука и вештина. Квиз је био занимљив, динамичан, и забавног и едукативног карактера, са питањима из области из српског и страних језика, књижевности, опште језичке културе и информисаности, препознавања страних језика… Победничка екипа, коју су чинили: Маја Николић 1/1, Анастасија Радивојевић 2/3, Илија Алексић 3/1 и Урош Ракић 4/1 и професор Миљан Јеремић, добила је и скромне награде. У припреми обележавања овог дана учествовали су ученици другог разреда, професори језика и информатике.

Дан језика