Дан језика

постављено: октобар 5, 2018

Креативним и динамичним наступом ученици Књажевачке гимназије обележили су Европски дан језика.

Песмом, плесом и рецитацијама на српском, енглеском, немачком, француском, бугарском, шпанском и латинском језику ученици су приказали сву разноликост и богатство језика који се изучавају у нашој школи, као и оних за које су наши ученици заинтересовани.

Стиховима Превера, Неруде, Лазе Костића, Десанке Максимовић, Хесеа, Клаудијуса, Ботева, као и изрекама на латинском језику приближили смо присутнима у Гим театру део књижевности, обичаја, културе и историје језика на којем су ти стихови настали. На овај начин показали смо не само значај и неопходност учења страних језика у савременом друштву, већ их упознали и са културом, књижевношћу и наследјем тих земаља.

Програм су припемили ученици Књажевачке гимназије са професорима српског и страних језика и књизевности.

Наступу су присуствовали и ученици новог изборног предмета Језик, медији и комуникација који се од ове школске године изучава у нашој сколи.